یوهاستینگ

مزایای پردازش ابری

در ادامه ی پست قبل ، می خواهیم مزایای پردازش ابری را به صورت کامل بررسی کنیم.

 

مزایای پردازش ابری

 1. هزینه

اولین مزیت کلودها این است که هزینه ی زیر ساخت فناری اطلاعات را برای کاربران کاهش می دهد . باعث صرفه جویی در هزینه های خرید تجهیزات زیرساخت ، راه اندازی ، نگه داری ، مصرف برق و تامین امنیت می شود.

 1. سرعت

زیر ساخت و برنامه ی مورد نظر با سرعت بالایی در اختیار کاربر قرار می گیرد . زیرا این خدمات از قبل راه اندازی شده اند و با چند کلیک حجم وسیعی از منابع برای کاربران راه اندازی می شود.

 1. بهره وری

کلودها باعث می شوند کارهای وقت گیر برای راه اندازی سخت افزاری و نرم افزاری و سایر کارهای مدیریتی ، نیاز به انجام نداشته باشد . دیگر تیم فناوری اطلاعات لازم نیست بسیاری از کار ها را انجام دهند و می توانند بر روی اهداف مهم تری متمرکز شوند.

 1. بهبود عملکرد

مراکز شبکه کلودها مرتب ارتقا می یاند تا سرعت و عملکرد بهتری پیدا کنند ، پس یک مزیت بزرگ نسبت به مراکز محلی هر شرکت حساب می شود و کابران همیشه با یک سیستم سخت افزاری و نرم افزاری آپدیت روبرو هستند.

 1. پشتیبان گیری و بازیابی

در کلود اطلاعات شما به طور مداوم و کامل پشتیبان گیری می شود و در چندین جا ذخیره می شود و شما می توانید جدیدترین داده های خود را به راحتی بازیابی کنید. همچنین دیگر نیازی به خرید تجهیزات و نرم افزار های گران قیمت نیست.

 1. ایمنی داده ها

در کلود ، مجموعه ای از سیاست ها ، فناوری ها و کنترل ها انجام می شود تا اطلاعات شما در امنیت کامل باشد و از تهدیدات و حملات به طور کامل در امان باشد.

از دیگر مزایای کلودها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش ظرفیت ذخیره سازی
 2. بهبود سازگاری بین سیستم عامل ها
 3. مقیاس پذیری در سطح جهانی
 4. دردسر کمتر در تعمیر و نگهداری
 5. به روز رسانی فوری نرم افزارها
 
 
انواع خدمات ارائه شده توسط رایانش های ابری را می توانید در پست بعدی ملاحظه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *