یوهاستینگ

برای داشتن یک وب سایت از کجا شروع کنیم؟

برای داشتن یک وب سایت باید موارد زیر را طی کنیم. هر مرحله باید به طور کامل و دقیق توسط تیم حرفه ای انجام شود تا یک سایت کامل برای شما راه اندازی شود. در زیر این موارد را به اختصار توضیح می دهیم.

ثبت دامنه :

باید با کمک یک ثبت کننده ی دامنه ، دامنه ی مورد نظر خود را ثبت کنید. با کمک این نام منحصر به فرد ، مشتریان شما راحت تر می توانند شما را پیدا کنند. زیرا به خاطر سپردن نام ، بسیار ساده تر از به خاطر سپردن آدرس آی پی است.

سرورهای DNS :

این سرور ها ، واسطه هایی هستند که بازدیدکنندگان وب سایت شما را به سمت آدرس آی پی صحیح هدایت می کنند. معمولا یک شرکت هر دو کار ثبت کردن دامنه  و خدمات DNS را به شما ارائه می دهد. اما می توانید در صورت تمایل از DNS دیگری استفاده کنید. برخی از موارد رایج عبارتند از CloudFlare، OpenDNS، CleanBrowsing و Google Public DNS.

میزبانی وب :

فایل هایی که وب سایت شما را تشکیل می دهند، بر سروری قرار دارند که توسط شرکت میزبانی وب شما نگهداری می شود. باز هم می توانید همان شرکت ثبت کننده دامنه و سرور DNS خود را انتخاب کنید. یا می توانید از شرکت دیگری برای این بخش از فرآیند استفاده کنید.

طراحی یک وب سایت خوب منجر به دیده شدن کسب و کار شما می شود.
اکنون توضیح مختصری در مورد میزبانی وب می دهیم.

میزبانی وب یک سرویس آنلاین است که به شما امکان می دهد وب سایت یا برنامه وب خود را در اینترنت منتشر کنید. بنابراین افراد از طریق اینترنت می توانند به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. در واقع هنگامی که از یک سرویس میزبانی وب استفاده می کنید، فضایی در یک سرور فیزیکی به شما اختصاص داده شده است. که در آن تمام فایل ها و داده های لازم برای عملکرد صحیح وب سایت خود را در آن ذخیره می کنید. بسته به فضا و پهنای باند مورد نیاز وب سایت، هزینه ی پرداختی شما هم متفاوت می باشد. این هزینه به صورت ماهانه یا سالانه باید پرداخت شود.

توضیحات بیشتر و کامل تر در مورد میزبانی وب در پست های آینده ارائه خواهد شد. با یوهاستینگ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *