یوهاستینگ

پردازش ابری چیست ؟

با ارائه ی خدمات محاسباتی ، ذخیره سازی ، پایگاه های داده ، شبکه و نرم افزاری از طریق اینترنت کاربران می توانند داده های خود را ذخیره و بازیابی و تجزیه و تحلیل کنند ، بدون آنکه نیاز باشد بر روی سیستم خود اطلاعاتی را ذخیره یا تغییراتی ایجاد کنند.  رایانش ابری باعث انعطاف پذیری و سرعت بالا تر و همچنین صرفه جویی در زمان و منابع شخصی فرد می شود.

هر کس مناسب کاری که دارد باید ابر مورد نیاز خودش را انتخاب کند و یک ابر برای همه مناسب نیست . سه نوع ابر وجود دارد که بسته به نیاز شما ،باید یکی از آنها انتخاب شود.

انواع رایانش ابری

ابر عمومی

این ابر متعلق به یک سازمان ارائه دهنده ی خدمات مثل دانشگاه ، دولت یا یک سازمان تجاری است که منابع خود را از طریق اینترنت به اشتراک می گذارند. در این مدل ، تمام سخت افزار ها و نرم افزار ها و زیرساخت ها متعلق به سازمان ارائه دهنده است و کاربران فقط از طریق اینترنت و حساب کاربری خود به این منابع دسترسی دارند.

ابر خصوصی

منابع ابر تحت انحصار سازمان خاصی است و به طور کامل تحت مالکیت آن سازمان قرار دارد. در این حالت ابر هم می تواند به صورت فیزیکی درون سازمان قرار داشته باشد و هم می تواند از سازمان های کلود ، به صورت خصوصی اجاره گرفته شود.

ابر ترکیبی

این ابر ترکیبی از دو مدل قبلی می باشد و داده ها بین این دو مدل به اشتراک گذاشته می شود. این کار باعث انعطاف بیشتر ، بهینه سازی زیرساخت و امنیت بیشتر اطلاعات می شود.

 

در پست های بعدی می خواهیم به انواع خدمات پردازش ابری و مزایای آن بپردازیم، با یوهاستینگ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *