یوهاستینگ

مشاهده آمار سایت در cPanel

در cPanel بخشی وجود دارد به نام Metrics که به شما اجازه می‌دهد به آمارهایی در مورد وب‌سایت و بازدیدکنندگان تان دسترسی پیدا کنید . مثلا چه مقدار از FTP یا پهنای شما مورد استفاده قرار گرفته است و یا کاربران چه فایل‌هایی را از وب‌سایت شما گرفته‌اند و …

مشاهده آمار در سی پنل
مشاهده آمار در سی پنل

برای مشاهده آمار سایت در cPanel بخش‌های زیر در درسترس هستند.

Visitors

در این قسمت اطلاعات مربوط به عملکرد بازدیدکننده‌های نهایی از سایت‌تان به شما نشان داده می‌شود. مثلا اینکه هر کاربری چه صفحاتی را باز کرده است.

Errors

در این قسمت آخرین خطاهایی که برای سایت شما بوجود آمده است نمایش داده می‌شود. این قسمت می‌تواند برای شما بسیار مهم باشد زیرا بوسیله این سرویس می‌توانید از مشکلات سایت‌تان مثلا درست نبودن لینک یا اجرا نشدن فایل‌ها و … آگاه شده و آنها را اصلاح نمائید.

Bandwidth

در این قسمت می‌توانید مقدار مصرف پهنای باند سایت‌تان را مشاهده کنید مثلا پهنای باند برای  HTTP (برای سایت)، POP (برای ایمیل) و چنانچه سیستم مدیریت محتوای شما از FTP پشتیبانی کند میزان مصرف پهنای باند برای FTP را هم نشان می‌دهد.

۱- روی گزینه Bandwidth کلیک کنید.

۲- برای دیدن مقدار مصرف همه انواع پهنای باندها روی نام آن کلیک کنید. قسمت‌های مختلفی که مصرف پهنای باند آن‌ها قابل بررسی است به شرح زیر است :
HTTP usage
IMAP usage
POP3 usage
SMTP usage
FTP usage

Webalizer

Webalizer اطلاعات و آمار مربوط به سایت‌تان را می‌تواند بصورت نمودارهای کاملا دقیق برای شما نشان دهد.

برای وارد شدن به این قسمت روی آیکون Webalizer کلیک کنید.

بخش Weblizer FTP همین اطلاعات را برای پروتکل FTP سایت شما نمایش می‌دهد.

Awstats

در این بخش از cPanle همانند weblizer اطلاعات آماری سایت را می‌توانید به صورت نموداری مشاهده کنید. تعداد بازدیدکنندگان سایت، سیستم‌عامل و مرورگر بازدیدکنندگان در بازه‌های زمانی متفاوت قابل مشاهده هستند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *