پردازش ابری چیست ؟

با ارائه ی خدمات محاسباتی ، ذخیره سازی ، پایگاه های داده ، شبکه و نرم افزاری از طریق اینترنت کاربران می توانند داده های خود را ذخیره و بازیابی و تجزیه و تحلیل کنند ، بدون آنکه نیاز باشد بر روی سیستم خود اطلاعاتی را ذخیره یا تغییراتی ایجاد کنند.  رایانش ابری باعث انعطاف پذیری و سرعت بالا تر و همچنین صرفه جویی در زمان و منابع شخصی فرد می شود.

هر کس مناسب کاری که دارد باید ابر مورد نیاز خودش را انتخاب کند و یک ابر برای همه مناسب نیست . سه نوع ابر وجود دارد که بسته به نیاز شما ،باید یکی از آنها انتخاب شود.

انواع رایانش ابری

ابر عمومی

این ابر متعلق به یک سازمان ارائه دهنده ی خدمات مثل دانشگاه ، دولت یا یک سازمان تجاری است که منابع خود را از طریق اینترنت به اشتراک می گذارند. در این مدل ، تمام سخت افزار ها و نرم افزار ها و زیرساخت ها متعلق به سازمان ارائه دهنده است و کاربران فقط از طریق اینترنت و حساب کاربری خود به این منابع دسترسی دارند.

ابر خصوصی

منابع ابر تحت انحصار سازمان خاصی است و به طور کامل تحت مالکیت آن سازمان قرار دارد. در این حالت ابر هم می تواند به صورت فیزیکی درون سازمان قرار داشته باشد و هم می تواند از سازمان های کلود ، به صورت خصوصی اجاره گرفته شود.

ابر ترکیبی

این ابر ترکیبی از دو مدل قبلی می باشد و داده ها بین این دو مدل به اشتراک گذاشته می شود. این کار باعث انعطاف بیشتر ، بهینه سازی زیرساخت و امنیت بیشتر اطلاعات می شود.

 

در پست های بعدی می خواهیم به انواع خدمات پردازش ابری و مزایای آن بپردازیم، با یوهاستینگ همراه باشید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در pinterest به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.